GüzellikModaSaç Bakımı

SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEMBayanların en büyük sorunlarından bir tanesi sabahları kalktığında saçlarının şeklidir. Çünkü sabahları kalktığında dağınık ve birbirine geçmiş özellikle de kıvırcık ve dalgalı saçları açmak, şekillendirmek ya da düzleştirmek bir hayli zordur. Bir yandan yoğun iş hayatının getirdikleri ile saçlarına bakım yapmaya vakit bulamayan bayanlar için bazı yöntemler ve ürünler geliştirmektedir.

Tüm bu bahsi geçen sorunlara bir de çevresel ve iklimsel etkenler de eklenince bayanlar için sinir bozucu günler geçmektedir. Yazın gelmesiyle ısınan havalar sayesinde saçlarını sabah şekillendiren bayanların terlemesi saçlarının bozulması demektir. Buna bir de hava kirliliği eklenince yıpranan saçlarla başbaşa kalan bayanların sürekli bakım yapması ve saçlarını şekillendiricilerle sabitlemesi gerekmektedir. Bu da kimyasal içerikli ürünlerin kullanılması demektir. Hepsinde olmasa da çoğunda kimyasal madde bulunan saç şekillendiricilerinin bir kısmı da saçı olumsuz yönde etkilemektedir.

Şimdi gelin birlikte bayanların tüm bu taleplerine cevap vermeye çalışan firmaların ve işletmelerin geliştirdikleri ürün ve hizmetlere bir göz atalım. Hepimiz zaman zaman kuaför salonlarına ya da güzellik merkezlerine gideriz. Çeşitli saç bakım ürünleri dener ve kalıcı güzellikte saçlara kavuşmayı arzularız. Bu sebeple de bazen perma bazen röfle gibi bir süre kullanabileceğimiz hizmetleri satın alırız. Saç rengini üzerinde yapılan değişikliklerden ziyade saç şekillendirme noktası üzerinde durmak istiyoruz. Çünkü saçlarımızın rengi bizi çok rahatsız etmeyecek durumdaysa şekli önemlidir. Kısacası saçınızın şekli renginden de bazen önemli hale gelebilmektedir. Ancak bugün piyasada kullanılan kimyasal madde içerikli bir çok ürünü artık bayanlar kullanmamakta ve bu ürünlerle yapılan uygulamalardan vazgeçmektedirler. Zaten saç bakımı yapmaya fırsat bulamayan bayanların bir de saçlarının olumsuz bir şekilde etkilenmesi sanırım tam bir kabus olmaktadır. Bu sebeple de daha doğal yollara başvurulmaktadır.

Firmalar tüm bu ikilemleri çözebilmek için doğal ve bitkisel içerikli ürünler üretmektedir. Son zamanlarda da oldukça fazla yaygın hale gelen bitkisel saç boyaları gibi bir çok ürün satışa sunulmaktadır. Ayrıca aktarlardan ya da bitkisel ürün satan dükkanlardan alınan bitkisel ürünlerle yapılan karışımlar da bugün ayrı bir fenomen olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu durum güzellik merkezlerine ve kuaför salonlarına da yansımıştır. Çeşitli doğal ürünlerle yapılan uygulamalar oldukça fazla tercih edilir olmuştur. Bunlardan bir tanesi de bayanların bu sorunlara cevap niteliğinde oluşturulan ve geliştirilmiş olan Brezilya Fönü’dür. Brezilya fönü sayesinde artık hayatınız daha kolay olacaktır. Nasıl mı? En önceliklisi her sabah saçlarınızı yapma derdinden uzaklaşmış olacaksınız. Bununla birlikte saçlarınıza doğal ürünlerle yapılan bakım sayesinde uzun süre saçlarınızı çevresel olumsuz etkenlerden korumuş olacaksınız. Daha da güzeli ise; her sabah saç yapmak için ayırdığınız vakti başka şeylere ayırabileceksiniz.

Brezilya Fönü’ne daha detaylı bir şekilde bakmak gerekirse farklı etaplardan oluştuğu görülmektedir. Bu etapların ilki, kuaförünüzün saçlarınızı analizi ile başlamaktadır. Bu analiz ile saçlarınıza Brezilya Fönü’nün uygulanıp uygulanamayacağı ve uygulama sırasında kullanılabilecek en uygun ürüne karar verilmektedir. Bu da saçlarınızın olumsuz bir durumla karşılaşmasını minimuma indirmektedir. Ne de olsa saçlarımız bizim için önemlidir ve yıllarca uzattığımız ve özenerek baktığımız saçlarımızın ısıdan zarar görerek yanmasını ya da kopmasını istemeyiz. Bu yüzden de röfle gibi bazı kimyasal işlemleri yaptırmış olan bayanların Brezilya Fönü yaptırması için öncelikle kuaförlerine ya da saç uzmanlarına danışmaları gerekmektedir. Genellikle 2 ya da 3 ay öncesinde kimyasal işlem geçirmiş olan saçların Brezilya Fönü uygulamasından faydalanabilmesi için ortalama 2 ya da 3 ay daha beklemesi gerekmektedir.

Bu kalıcı fönün ikinci etabında sizlerin saç yapısına uygun olarak belirlenen keratini içeren saç şampuanı ile saçlar 2 ya da 3 kez yıkanır. Keratin saçlarımızın ve tırnaklarımızın yapı taşı olup; onarım ve besleme noktasında en iyi üründür. Keratini saçlarınıza uygulayarak kendiniz de bakım yapabilirsiniz. Damla ya da boncuk formlarında hafif sarı renkli olan keratin bitkisel ürün satan dükkanlar ile aktarlarda bulunmaktadır. Saç yıkama işleminden sonra ıslak olan saçlara özel seçilmiş keratin uygulanır. Dolayısıyla saçlar beslenir, onarılır ve güçlenir. Ardından saçlar normal fön makinesiyle kurutulmaktadır. Bu da aşağı yukarı 20 dakika sürmektedir. Kurutulmuş saça 235 derece teflon fırça yardımıyla fön çekilmeye başlanır. Çekilen fönler içerisinde en çok tercih edileni düz föndür. Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olanların daha çok tercih ettiği bu uygulama genelde düzleştirmeye yöneliktir. Burada bir ayrıntı daha vardır. Düz olan saçlara ise dalgalı modeller uygulanabilmektedir.

Tüm bu etaplar ilk gün gerçekleştirilenlerdir. Ancak bir de ikinci ve üçüncü günlerde yapılan uygulamalar bulunmaktadır. İkinci yapılan tek uygulama yine 235 derecede teflon fırça yardımıyla çekilen föndür. Son gün ise tekrar aynı fön çekilerek saçlar ilk başlangıçta kullanılan saç şampuanı ile yıkanmaktadır. Ancak her saç yapısı farklı olduğundan bazılarında 2.günün sonunda saçlar yıkanmakta ve işlemler toplamda 2 gün sürmektedir. Bazılarında ise; bunun tam tersi olarak 4 gün sürebilmektedir. Kısacası yapılan işlemler, tamamen saçınıza özgü bir uygulamalar bütünüdür.

Brezilya fönünü yaptırmadan önce saçınızın herhangi bir kimyasal işlemden geçmemesine dikkat edilmesi ve gerekiyorsa kuaföre başvurulmasını söylemiştik. Ancak bir de bu fönün ardından dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlar; güneşin zararlı ışınlar yaydığı saat ve dönemlerde çok fazla dışarıda ve çevre kirliliğinin yoğun olduğu bölgelerde bulunmamaktır. Çünkü bu etkenler saçınıza uygulanan Brezilya fönünün kalıcılık süresini azaltmaktadır. Bununla birlikte saç yapınız da Brezilya Fönü’nün saçlarınızda kalıcı olma süresini etkilemektedir. Brezilya Fönü ile ortalama 6 ay kullanabileceğiniz bir saç şekline sahip olabilirsiniz. Sahip olduğunuz saç şekli ile her sabah saç şekillendirme sıkıntısı çekmez ve işe geç kalma konusunda strese girmemiş olursunuz.

Bunların yanı sıra saçlarınıza yapılan keratin yüklemesi ile saçlarınız doğal yollardan korunarak; beslenir ve canlanır. Brezilya Fönü uygulamaları içerisinde en sık sorulan sorulardan bir tanesi de 235 derecenin saçlara zarar verip vermediğidir. Yapılan keratin yüklemesi ile saçlarınıza herhangi bir zarar gelmemektedir. Brezilya fönü, size günlük yaşamınızı kolaylaştıracak bir yöntemdir. Peki bu uygulamanın ücreti ne kadardır? Yaklaşık 350 TL’dir.

Aslında ilk bakıldığında biraz tuzlu görünmektedir. Ancak haftada en az 2 kere kuaföre giderek saçlarımızı şekillendirdiğimiz ya da fön çektiğimiz düşünüldüğünde aynı paraya gelmektedir. Bununla birlikte vakit kaybınız da olmamaktadır. Her sabah aynaya baktığınızda gülümseyerek güne başlayabilir ve boşa çıkan vaktinizi kendiniz için değerlendirebilirsiniz.

Güzelliğin kalıcı sırrı Brezilya Fönü artık hemen her kuaförde uygulanmaktadır. Buu yüzden nerelerde yapıldığı noktasında çok araştırma yapmanıza gerek kalmamaktadır. Özellikle büyük kuaförlerde uygulanan bu hizmet sayesinde artık yaşamınızı kolaylaştıracak bir kapıyı sizlere sunmuş oluyoruz. Çünkü saçlarımız ve yüzümüz bir bütündür ve yüzümüzün güzelliğini ortaya çıkaran da saçlarımızdır. Brezilya fönü ile her hafta bakım yapma ve saç şekillendirme ile uğraşmaktansa uzun süreli ve rahatça kullanabileceğiniz bir fön çektirebilirsiniz. Böylece bizi strese sokan bir şeyden daha uzaklaşmış olursunuz.

Source link

Başa dön tuşu