AksesuarModa

Trend Karmaşasına Son Verin

Her kadın trendleri yakından takip etmek ve onlara ayak uydurmak ister. Ancak bazen evdeki hesabı çarşıya uyduramıyoruz yani bazı zamanlar aklımızdaki kombin üzerimize uymayabiliyor. Trendleri en şık şekilde kişisel tarzınıza uydurmak için işte size birkaç stil önerisi…

Sorun 1: Herkes aynı giyiniyor. Kendinize ait bir stiliniz olsun istiyorsunuz ama nasıl?

trend1

Agyness Deyn

Öncelikle herkesle aynı görünmemek ne bir stil danışmanı tavsiyesi, ne moda dergileri ne de moda siteleri vasıtasıyla kazanılabilecek bir özellik değildir. Çünkü Coco Chanel’in de dediği gibi moda geçici stil kalıcıdır ve stil de kişiye göre, ona has bir şekilde gelişir ve kişinin yaşam alışkanlıklarına uyum sağlaması gerekir.

trend2

Sarah Jessica Parker

Diğer bir yandan yaşınıza göre “karıştır- yakıştır” prensibinden yola çıkarak farklı desenleri bir araya getirip, farklı bir stile sahip olabilirsiniz. Başlangıçta olmasa bile deneme yanılma yoluyla bir zaman sonra kendinize uygun stili bulacağınızdan hiç şüphe yok.

Sorun 2: Stiline hayran kaldığınız kadınlar bir etek ve gömlek giyip oldukça şık bir görünüm yakalarken siz giydiğinizde ancak “idare eder” olabiliyorsunuz. Ama neden?

trend3

Blake Lively

Birçok kadının yaşadığı stil problemlerinin başında şüphe yok ki bu sorun yer alıyor. Yani yalnız olmadığınızı bilmelisiniz. Bu sıkıntının temelinde ise stil kurallarına göre üç önemli nokta geliyor: birinci nokta hangi etekle hangi gömlek? Ya da sizin sıkıntınız hangi pantolon hangi cekette olabilir hiç farketmez bu tarz klasikleşmiş ikili kombinlerde renk geçişleri oldukça büyük bir önem taşıyor. Kendinize yakışan rengi bilmeli ve kombinlerinizi size hangi rengin yakıştığını bilerek oluşturmalısınız. İkinci önemli nokta ise giydiğiniz kıyafetleri taşıma şeklinizden geçiyor. Çünkü kıyafetlerinizi taşıma şekliniz siz farkında olmasanız bile stilinize yansıyor. Kısa bir etek giydiyseniz çekiştirmeyi bırakın, açık olduğunu düşündüğünüz bir bluz giydiyseniz omuzlarınızı eğmeyi de bırakın. Ve kendinize güvenin. Üçüncü ve son nokta ise en sıradan kıyafetinizi bile farklılaştırmanın yolu aksesuar ve ayakkabıdan geçiyor. Bir stili şık kategorisine geçirmenin en kısa yolunun aksesuar ve ayakkabı… Bu ikiliye yatırım yapmaktan çekinmemeli ve tarzınızı bu şekilde kişiselleştirmelisiniz.

Sorun 3: Sıkı bir rejim yaptınız ve en nihayetinde 15 kilo verdiniz. Ancak Türk Kadınlarının ortak problemlerinden biri olan basenler bu kadar kiloya rağmen hala duruyor. Ne yapmalısınız?

trend4

Basen probleminin hemen hemen her Türk Kadını için standart bir problem olduğunu unutmamalısınız. Bu neden basenlerinizi bir kusur, takıntı haline getirmeyin. Basenlerinizi kapatmanın en kısa yolu evaze ya da balon kesim etek ve elbiseler ile saklamaktır. Bir diğer tavsiye de altınıza koyu ve tek renk parçalar üstünüze ise daha canlı ve desenli modeller seçmelisiniz. Bu göz yanılmaları sayesinde basenlerinizi kolayca spotlar altından çekebilirsiniz.

Sorun 4: Tişört ve jean biz kadınların asla vazgeçemediği, dolabımıza hakim iki parça. Hem rahat hem de tarz olmaları nedeniyle de hemen her gün tercih ettiğimiz anahtar parçalardan. Ancak bazen gündüzden geceye geçerkende tişört- jean ikilisini kullanmak aynı zamanda da şık olmak istiyorsunuz. Ama nasıl?

trend9

Rachel Bilson

Jean kumaşları spor ancak yerine göre de şık ve seksi kumaşlardır. Şık, gösterişli ve cesur bir stiletto ile yalnızca tek bir dokunuşla istediğiniz şıklığı rahatça yakalayabilirsiniz. Sezonun gözde detaylarından kıvrık paçaları da Sarah Jessica Parker gibi kullanabilirsiniz.

Sorun 5: Çok canlı, hareketli giyinmekten hoşlanmıyorsunuz. Ancak yaz mevsimi diğer mevsimlere göre daha hareketli olmayı gerektiriyor. Sportif stilinizi koruyarak yaz görünümünüze nasıl eğlenceli ve trend bir hava katabilirsiniz?

trend7

Sarah Jessica Parker

Hem sportif hem de eğlenceli bir stilin anahtar parçası “jean pantolonlar”dır. Hareketli renkler her ne kadar size uzak gelse bile en azından yaz mevsimi için biraz daha canlı renklerde bluzları tercih edebilirsiniz. Zincir saplı klasik bir çanta kullanmanında stilinizi tamamlayacağını bilmelisiniz. Ayrıca kıyafetiniz çok sade olsa bile canlı renklerde bir fular ile de hareket kazanabilirsiniz.

Sorun 6: Skinny fit jeanler ile hem şık hem spor bir tarz yakalamanın püf noktası nedir?

trend10

Cameron Diaz

Skinny fit jeaninizin üzerine spor bir tişört giyerseniz ayakkabılarınızı daha cesur ve gösterişli seçmelisiniz. Eğer ayakkabılarınızı daha rahat ve spor seçecekseniz üzerinize diğerlerine göre daha şık bir model giymelisiniz. Kısaca bu sorunun tek cevabı: denge… Stilinizde hangi tarzı öne çıkaracağınıza ise aksesuarlarınız karar verecektir. Örneğin spor bir çanta ya da şık takılar gibi…

Sorun 7: Boy friend ceketleri yalnızca boy friend pantolonla mı giymek gerekir?

trend11

Heidi Klum                         Victoria Beckham              Sarah Jessica Parker

Stilin kural tanımadığını unutmamalı ve bu yüzden de kendinizi asla kısıtlamamalısınız. Kişisel tarzınızı oluştururken en önemli iki noktanın denemek ve cesur olmak olduğunu her daim hatırlamalısınız. Bu neden kombinlerinizde “Bu bununla oldu mu?” endişesi ile hareket etmemeli, bu sorudan ziyade istediğiniz parçaları giymeli ve kendinizi nasıl hissettiğinize dikkat etmelisiniz. Tıpkı Hollywood kadınlarının yaptığı gibi gerçek bir erkek takım elbisesini alıp giyebilirsiniz. Elbette kadınsı ayrıntıları (stilettolar, takılar gibi) es geçmeden…

Sorun 8: Dar, yüksek belli bir etek aldınız. Ancak size ofis ortamını ve resmiyeti çağrıştırıyor. Ancak yine de ondan vazgeçmek istemiyorsunuz. Günlük tarzınıza bu eteği nasıl kombine edebilirsiniz?

trend12

Blake Lively

Sezonun trendlerinden dar ve yüksek belli eteğinizi günlük stilinize uydurmak için çiçekli bluzlar ile giymeyi deneyebilirsiniz. Eteğinizin havası anında değişecektir.

Sorun 9: Yaz sezonunun klasikleşmiş parçalarından biri olan beyaz pantolonları nasıl giyebilirsiniz?

trend13

Kim Kardashian

Siz her ne kadar farkında olmasanız da tıpkı diğer yazlık parçalar (şort, mini etek gibi) gibi beyaz pantolonlar da cesur parçalardandır. Bu yüzden beyaz pantolonunuzu stilinizi fazla maceraya atmadan kombinlemenizde fayda var. İlk olarak tercihinizi beyaz renk ile tamamıyla zıtlık yaratan kırmızı, elektrik mavi ya da diğer parlak tonlar yerine uysal renklerden yana kullanın. Aksesuarda ise benzer tonları kullanarak uyumu tepeden tırnağa yakalayın.

Sorun 10: Yazlık bir stile botları nasıl adapte edebilirsiniz?

trend14

Rosie Whiteley Huntington

Manken Agyness Deyn’in yaptığı gibi yapabilirsiniz. Olabileceğiniz en cici kız olun. Yani en cici elbiseniz ile en erkeksi botlarınız ile giymeyi deneyin. Zıtlıkların yaratacağı cazibe ile yeni tarzınızın keyfini çıkartın.

Kısa Kısa…

Hem şık hem de rahat bir stile sahip olmak için şort bluzden oluşan kombininizi ceket ve topuklu ayakkabılar ile tamamlayabilir böylece gündüzden geceye geçişte kolaylıkla adapte olabilirsiniz.

İçinize bir tişört giyerek ya da üzerinize yalnızca bir gömlek atarak tüm yazınızı slopet ile geçirebilirsiniz. Nasıl kombinlerseniz kombinleyin slopetin rahatlığından bir daha vazgeçemeyeceksiniz.

İddialı seçimlerin her zaman fark yaratacağını unutmadan cesur bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yaz sezonuna uygun canlı renklerde pantolonlar edinerek eğlenceli bir stilin keyfini çıkartın.

Yaz mevsiminde giyeceğiniz elbiselerin hem dekoltesi olsun aynı zamanda da gece boyunca size zorluk yaşatmasın istiyorsanız tercihinizi tek omuz elbiselerden yana kullanabilirsiniz.

Trendiniz bol olsun!
Source link

Başa dön tuşu