GenelKadınMagazin

Tuvalet iletişimi ve yıkanabilir bebek bezleri

Arkadaşlar merhaba ben 23 haftalık hamileyim ve tüm anneler gibi bebeğim için en sağlıklı bezi araştırırken karşıma tuvalet iletişimi diye bir konu çıktı. Becerebilirmiyiz diye eşimle konuşurken aslında deneyenlerin bebeği bezlemekten çok daha basit bir yöntem olduğunu düşünmeleri aklımızı gerçekten karıştırdı.
Nasıl olur da bebek çişini kakasını belli eder ve tuvalete yapabilir diye düşünürken aslında içgüdüsel olarak bebeklerin altlarını pislemek istemeyip, başlarda beze her pislediklerinde rahatsız olduklarını ve sonradan bizim zorumuzla beze yapmaya alıştıklarını öğrendik.
Ayrıca bebişlerimizin gece uykularının bölünmesinin ve bu sebeple uykusuz kalmamızın en büyük sebebinin bez olduğunu öğrendik!!!
Böylelikle bu yöntemi denemeye karar verdik fakat hiç bezsiz de olmaz diye düşünerek aynı zamanda bebişimizin altına geçici süre de olsa yıkanabilir bez bağlayalım dedik. Tamamen kazaları önlemek amacıyla kullancağız yıkanabilir bebek bezini fakat bunların da bir çok çeşidi varmış. Öncelikle yırtdışından mı sipariş versek yoksa türk bir marka var onu mu kullansak daha ona bile karar veremedik.
Biz bebeğimiz doğduğunda tuvalet iletişimine başlamak istiyoruz. Bunu yaparken de hazır bez yerine yıkanabilir bez kullanmak istiyoruz. Bu konularda tecrübe sahibi olanlar varsa önerilerinizi bekliyorum.
Ayrıca bu konuları bizim gibi yeni öğrenen ve ilgi duyan herkesi bu başlık altına bekliyorum

Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı