GenelKadınMagazin

Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

Merhaba
Bursada yaşıyorum yaşım 26.
2 kez kendiliğinden gebeliğim oldu biri kürtaj biri düşükle sonuçlandı. 3 yıldır uğraşıyorum. Özelde 2 aşılamam negatif oldu. Uludağa başladım. En basında sadece rapor alıp özelde tüp bebek yaptıracaktım ama şu an ilk denemeyi uludag üniversitesinde yapmaya karar verdim. Rapor için onların da en az 2 aşılama yapması gerekiyormus. Yaptık. Uludagda 2. Aşılamam bu ay negatif oldu . Toplamda 4 aşılama yaptırmış oldum. Şimdi artik tüp.bebek aşamasına geçmiş olacağım. Ne olacak nasıl yapılacak evrak vs ne toplayacağım bilmiyorum. Pazartesi arayacağım ki ulaşmak da büyük mesele. Bursada yaşayıp üniversitede tüp bebek yaptıran arkadaslarimdan bilgi ve destek bekliyorum. Süreç nasıl ilerledi üniversitede tüp.bebek yaptırıp hamile kalıp cocuk sahibi olanlar var mi

Bende bursada yaşıyorum üniversitede değil özelde tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım. Rapor şartlarını sağlıyorduk ama süreç uzar ve pandemi var diye direkt özeli tercih ettim. Bizim erkek infertilitesiydi. İnşallah tedavin olumlu olur sağlıkla kavuşursun bebeğine. Kafana takılan birşey olursa her zaman yardımcı olmaya çalışırım canım.

 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-04-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 116 gün kaldı.

Bebeğinizin cildi sadece kırışmış değildir, ince olduğu için bebeğinizin cildi ayrıca şeffaftır. Bundan dolayı şimdilerde eğer bebeğinizi görebilseydiniz, bebeğinizin kemiklerini, organlarını, kan damarlarını, derisinin altında görebilirdiniz. Bebeğinizin akciğerleri gelişiyor. Alveoller (akciğer kesecikleri) oluşuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. – Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı