EtekModa

Uzun Etek Modası


Moda dünyasında 1960’ların rüzgârı esmeye devam ediyor. Bu rüzgârdan nasibini alan diğer bir ürün çeşidi de uzun etekler.

2011 2012 kış sezonunda gardırobunuzda uzun eteklere yer açmaya hazırlanın. Özellikle ipeksi ve yumuşak kumaşlarla hazırlanan uzun etekler şimdiden vitrinlerdeki yerini almaya başladı. Yaz aylarında yüksek bel, keten ve penye tarzında görmeye alıştığımız uzun etekler, 2011 2012 kış modasında karşımıza kloş ve büzgülü modellerle çıkıyor. Kumaşlarda ise kışın sert yüzüne nazire yaparcasına saten ve ipek kumaşlar sıkça karşımıza çıkacak. Uzun etek modasında göze çarpan bir diğer ayrıntı yaldızlı tasarımlar. Genellikle gece kıyafetlerinde görmeye alıştığımız yaldızlı kıyafetler 2011 2012 kışında gündüz saatlerinde bile rahatça giyebileceğimiz bir trende dönüşüyor.

Eteklerde yumuşak dokular ön plana çıkarken 2011 2012 kış modasında kazak modellerinde daha sert ve kalın kumaşlar karşımıza çıkıyor. Birçok moda tasarımcısı bu zıtlığın beraberinde çok şık bir görüntü çizeceği görüşünde birleşiyor. Son yılların gözdesi yarasa kolların yanı sıra özellikle asimetrik ve bohem kesimler uzun eteklere eşlik etmeyi bekleyen modeller arasında. Eteklerdeki bir diğer yenilik pul ve payetler. Angora bir kazakla kullanıldığında bu zıtlığın oldukça şık bir görüntü çizeceğini düşünmemek elde değil.

Bu yeniliğe eşlik etmek için yapmanız gereken bir kaç basit işlem var. Bel hizasına gelen kısa kazakları kloş eteklerle kullanabilirsiniz. Hareket duygusu yaratan yumuşak dokulu kumaşlarda ise bol kazakları seçebilirsiniz. Bir diğer tavsiyemiz kilolu görünmek istemeyen bayanlar için. Renkli kazakların altına giyeceğiniz etekler koyu tonlarda olursa olduğunuzdan daha ince görünebilirsiniz. Görüntünüzün daha derli toplu olması için ise kemer kullanabilirsiniz. Romantik bir kemer kazağınızın salaş durmasını önleyecektir. Aynı şekilde şık eldivenler yardımıyla da salaş görüntünün önüne geçebilirsiniz. Triko kazakları dolgulu eteklerle, kalın örme kazakları ise yumuşak kumaşlı eteklerle kullanabilirsiniz. Son olarak bisiklet yaka kazaklardan hoşlanan bayanlar, bebe yaka gömlekler kullanarak daha çarpıcı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Source link

Başa dön tuşu