GenelKadınMagazin

Yeni Başlayanlar Için Harika Resimler Yapma Rehberi

Resime yeteneği olan insanlara hep hayranlık duyarız. Ama çoğunlukla kendimize bu alanda şans vermekten çekiniriz. Oysaki ressamlar kadar olmasa da herkes iyi resim yapabilir. Nasıl mı? İşte detaylar…

Ünlü tabloları inceleyin

Resim alanında kendini geliştirmenin en iyi yolu ünlü ressamların tablolarını incelemek ve yapılış öykülerini araştırmaktır. İncelediğiniz tablolardaki fırça izlerinin yönü ve yoğunluğu bile pek çok şey anlatabilir. Picasso’dan Botticelli’ye, Van Gogh’tan Leonardo da Vinci’ye kadar resim sanatının oluşmasında katkı sağlayan ressamların tabloları bu anlamda size iyi bir rehber olabilir. Ressamların kendilerini ifade ediş biçimlerini özümsemeniz kendi resimlerinize yön vermenizi kolaylaştırabilir.

Malzemelerinizi seçin

Karakalem mi yoksa sulu boya mı? Öncelikle size kendinizi en iyi hissettirecek resim malzemelerine karar verin. Karar aşamasında mümkün olduğunca bütün teknikleri deneyin. Kendinizi ifade ederken zorlanmayacağınız malzemelere çalışmalarınızda ağırlık verin.Böylelikle yaptığınız çalışmalardan alacağınız keyfi de aynı ölçüde artırabilirsiniz.

Tarzınızı belirleyin

Salvador Dali gibi gizemli figürler mi yoksa Osman Hamdi Bey gibi daha realistik çizgiler mi? İç dünyanızı yansıtacağınız çizlerin soyut veya somut olmasına karar vermeniz tarzını büyük ölçüde belirler. Yapacağınız bu seçim uygulayacağınız konunun da farklı görünmesini sağlar. Örneğin; manzara resmi denildiğinde akla somut figürler gelebilir ama Monet gibi daha masalsı anlatımları kullanarak soyut anlatımı da tercih edebilirsiniz.

Bolca pratik yapın

El pratiği yapmanız resime olan yatkınlığınızı artırır. Resim yapabilmek için kendinizi sürekli bir atölyeye sıkıştırmak yerine gün içinde boşluk buldukça bir şeyler çizmeye çalışın. Bunun içinse yanınızda her zaman küçük bir not defteri ve kalem bulundurmayı ihmal etmeyin.

Yeni Sesu Tüy Dökücü Krem Serisi ile sadece 5 dakikada arının, geri kalan zamanı kendinize ayırın!

Kömürlü, killi ve himalaya tuzlu tüy dökücü krem seçenekleriyle hem pürüzsüz hem de arınmış bir cilde sahip olmanı sağlayan Sesu, #SaklamaKendini diyor ve seni resim yapmaya davet ediyor.

Sipariş vermek için tıklayın!


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı