GenelKadınMagazin

Yurt dışında kalmak | Kadınlar Kulübü

Arkadaşlar günaydın, bu sefer konu babam.
Yurt dışında okuyorum ama çok uzak bir yer değil. Son senem olduğu için staj yapıyorum tabii ki. Burada yüksek lisans yapabilmeyi çok istiyorum, annemle konuştuğumda annem bana orada iş bulmam durumunda tabii ki kalabileceğimi söyledi. Staj danışmanımla konuşunca böyle bir şeyin mümkün olduğunu, staj süresince kendimi göstermemi vs öğütledi. E annem çok sevindi.
Yalnız babama bu durumu açtığım zaman resmen kıyametler koptu. Zannedersiniz habersiz nikah kıydım bunu öğrendi. Ben artık dönmek zorundaymışım, artık yetermiş, yanlarında yapacakmışım yüksek lisansı, burada yaşamamı artık istemiyormuş.
Yani çok moralim bozuldu ve ciddi ciddi yemek yiyemiyorum. Ama kalamayacak olmama değil, bu tepkisine. İşin kötüsü inat edersem de beni siler diye korkuyorum küsme huyu meşhur çünkü, telefoncudan çıkınca aramadım diye bana bir hafta küsmüştü şey de kafamı kurcalıyor, 23 yaşına gelip işini eline almış bir insana “ben istemiyorum, izin vermiyorum” cümleleri işler mi? Sonuçta tamam kaldığım yer çok gelişmiş bir yer değil ama insanlar iş bulurken zorlanıyor, bir iş fırsatını o istemiyor diye geri çevirmem sizce doğru mu?

Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı