AksesuarModa

Yüzükler – Parmaklar ve Karakter Analizi


Baş parmağına yüzük takanlar; özgürlüğüne düşkün kişilerdir. Özel alanlarına olan düşkünlükleri ilişkilerinde de etkin rol oynar. Hayatına giren insanların onun özgürlüğüne saygı duyması durumunda her şey yolunda gidebilecekken özgürlüklerini kısıtlama yoluna gitmesi durumunda ilişkileri kısa süreli olur.

İşaret parmağına yüzük takanlar; güç ve otorite seven kişilerdir. Otorite sağlamayı ve gücü elinde tutmayı seven bu kişiler hem özel hem de iş hayatlarında başarılı olurlar.

Orta parmağına yüzük takanlar; güvenilir kişileridir. Hem iyi bir sırdaş olurlar hem de iyi dost.  Bu kişilikte olanların ilişkileri çok iyi ve güçlü temellere oturur.

Yüzük parmağına yüzük takanlar; tertipli ve titiz kişileridir. Yaşam alanları sürekli düzenli olan ve buna çok önem veren pisliğe,dağınıklığa müsamaha göstermeyen insanlardır.

Serçe parmağına yüzük takanlar; ilgi çekmeyi seven ve çekici kişilerdir. Kendilerine olan güvenleri ve çekicilikleriyle girdikleri her ortamda bakışları kolaylıkla üzerine çekebilirler ve bundan oldukça hoşnut olurlar.

Yüzük takmak için tercih edilen parmağa göre kişilik analizi hakkında bilgi verdikten sonra birkaç tasarım yüzüğe göz atıp kadınların en sevdiği mücevherlerde son moda hakkında bilgi sahibi olalım…

Belle Markalı Hoops Konsepti, yeşil altın üzeri Swarowski taşlarla süslü çok tarz bir yüzük. Atasay mağazalarından ulaşabileceğiniz bu stil sahibi yüzüğün ifyatı 1.115,01 TL.

taki-01

Belle Markalı Belle Femme Konsepti, London Blue Topaz taşının gösterişiyle tasarlanmış, beyaz altın yüzüğün fiyatı 1.315,14 TL.

taki-02

Myras Markalı Binyılların Hazineleri Mezopotamya Konsepti, ametist taşlı, kırmızı altın gösterişli yüzüğün fiyatı 1.780,20 TL.

taki-03

Myras Markalı Binyılların Hazineleri Mezopotamya Konsepti, özel tasarım yüzüğün fiyatı 1.894,56 TL.

taki-04

Myras Markalı Sudaki İstanbul Konsepti, süt opal ve siyah Swarowski taşlarla tasarlanmış bu şık kırmızı altın yüzüğün fiyatı 1.330,39 TL.

taki-05

Myras Markalı Sudaki İstanbul Konsepti, inci ve deniz kabuklarıyla tasarlanmış bu hoş yeşil altın yüzüğün fiyatı 1.789,73 TL.

taki-06

Myras Markalı Sudaki İstanbul Konsepti, mavi kalsedon ve kahverengi Swarowskilerle süslü kırmızı altın tasarımın fiyatı 2.179,65 TL.

taki-07

Myras Markalı İmparatorluk Kadınları Konsepti, Oniks – Yakut Kuvars – Yeşil Kuvars – Swarovski taşlarla tasarlanmış yeşil altın yüzüğün fiyatı 1.900,79 TL.

 

taki-09

Ariş marka, pırlanta renkli altın Ana- Marie, yuvarlak kesim sarı topaz ve pırlantalarla süslenmiş yeşil beyaz altın tasarımın fiyatı 1.950,00 TL.

taki-10

Fantezi renkli pırlanta altın köpekbalığı , mavi pırlanta ve pırlantalarla tasarlanan bu farklı yüzüğün fiyatı 11.800,00 TL.

taki-11

Pırlanta fantezi altın tavşan, pırlanta ve yakutlarla süslenmiş özel tasarım kırmızı beyaz altın yüzüğün fiyatı 11.500,00 TL.

taki-12

Pırlanta fantezi doğa altın flori yüzük siyah ve beyazın asaletiyle tasarlanmış. Bu zarif yüzüğün fiyatı 2.250,00 TL.

taki-13

Doğa pırlanta renkli altın arnold, renkli taşlarla süslenmiş sevimli kurbağa yüzüğün fiyatı 3.750,00 TL.

taki-14

Pırlanta fantezi doğa altın panda yüzük, sevimli tasarımıyla parmaklarınıza çok yakışacak. Fiyatı 31.130,00 TL.

taki-15

Pırlanta renkli kelebek, pırlanta-yakut-zümrüt-safir taşlarla süslenmiş kırmızı beyaz genç tasarım yüzük hem çok moda hem çok zarif. Fiyatıysa sadece 3.390,00 TL

taki-16

Beyaz altın pırlanta inci zarif yüzüğün fiyatı 2.610,00 TL.

taki-17

Altınbaş incili altın yüzüğün fiyatı 457,00 TL.

taki-18

Altınbaş’ ın İstanbul koleksiyonuna ait bu şaşaalı yüzüğün fiyatı 14.607 TL.

taki-19

Vav yüzük, çok zarif ve çok şık, yeşil altın tasarımı Favori mağazalarından temin edebilirsiniz, fiyatı 224,00 TL.

taki-20

Biraz da ünlülerin tercih ettikleri parmaklarına göre kişilikleri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışalım…

taki-21

Rihanna, aksesuar kullanmayı çok seven ünlülerden. Genellikle birden çok yüzük kullanmayı tercih eden şarkıcının yüzük takmak için en çok kullandığı işaret parmağı. İşaret parmağında büyük yüzükler kullanan genç şarkıcı, gücü ve otoriteyi seven kişiliğine dikkatleri çekiyor.

taki-22

Aksesuar modasının son trendlerinden birden çok yüzüğü birarada kullanma akımına ayak uydursa da o hher zaman güçlü kişiliğiyle ön planda…

taki-23taki-26

Blake Lively, aksesuarlardan vazgeçemeyenlerden. Onunsa en çok tercih ettiği orta parmağı. Orta parmağında büyük tasarım yüzükler kullanmayı seven genç oyuncunun bu tercihleri onun iyi bir dost ve sırdaş olduğuna işaret ediyor.

taki-35

Blake Lively modanın sıkı takipçilerinden… Serçe parmağa takılan yüzüklerin son dönem iyiden iyiye moda olmasıyla o da şık ve gösterişli bir serçe parmak yüzüğü edinmiş kendisine.

taki-28

Madonna işaret parmağını tercih eden otorite ve güç sever kadınlardan. Kariyerindeki başarısı bir tesadüf değil tabii ki…

taki-29

Jennifer Lopez, birden fazla yüzük takma modasının sıkı takipçisi; ancak o yüzük parmağını tercih edenlerden. Bu tercihi güzel yıldızın düzenli ve temiz kişiliğine dikkatleri çekiyor.

taki-31

Saba Tümer de yüzük parmağını tercih edenlerden…

taki-32

Kişilik hakkında bu kadar önemli ipuçları taşıyan parmak tercihi dizilerde karakterlerin yansıtılmasında da etkili şekilde kullanılmakta. Popüler dizi Kuzey Güney’ de Zeynep karakterinin diziye dahil olduğu bölümde Kuzey’ le tanışırken özgürlükçü kişiliğine dikkatleri çekmek için baş parmağına ve işaret parmağına gösterişli iki yüzük takılmıştı. Birbirini takip eden ve destekleyen bu iki yüzükle onun özgürlüğüne düşkün ve güç-otorite sahibi karakterini pekiştirmek istenmiştir.

taki-33

Source link

Başa dön tuşu